Specialistas atvyksta kasdien 8:00–21:00 val.
Specialistas atvyksta kasdien 8:00–21:00 val.
Pakabinamos lubos ar įtempiamos? Kokias pasirinkti?

Paskelbta 2020-11-02 kategorijoje: Aktualijos,Pakabinamos lubos

Pakabinamos lubos ir įtempiamos: ar tai tas pats?

Žmonės neturintys patirties statybų ar apdailos sferoje tikrai gali nesuprasti skirtumo tarp pakabinamų ir įtempiamų lubų. Turime išties skirtingų nuomonių šiuo klausimu. Vieni teigia, jog įtempiamos lubos tai vienas iš pakabinamų lubų tipų, kiti sako, kad tai visiškai atskira kategorija dėl montavimo ypatumų. Dažnai girdime iš lubų atstovų, kad klientai skambindami teiraujasi dėl pakabinamų lubų, o iš tikrųjų turi omeny įtempiamas lubas. Šiame įraše pakalbėsime plačiau apie pakabinamas lubas, jų tipus bei kuo jos skiriasi nuo įtempiamų lubų.

Kas yra pakabinamos lubos?

Kalbant bendrai, pakabinamos lubos tai konstrukcija, kuri yra tvirtinama ant esamų lubų. Šios lubos puikiai tiks norint paslėpti turimus lubų defektus, uždengti vamzdžius, paslėpti laidus. Pakabinamų lubų montavimas, tai gana sudėtingas procesas reikalaujantis daug laiko, kuris kinta priklausomai nuo pasirinktos konstrukcijos, tad žemiau apžvelgsime, kokie yra pakabinamų lubų tipai.

Pakabinamų lubų tipai

 1. Gipso kartonas.
  Tai vienas populiariausių pakabinamų lubų variantų, tačiau ir vienas purviniausių, kadangi montuojant būna labai daug dulkių ir šiukšlių. Dėl to rekomenduojama prieš montavimą kambarį pilnai atlaisvinti nuo daiktų. Iš gipso galima išgauti bet kokią norimą formą ir jeigu turite patirties su apdailos darbais, galite patys sumontuoti gipso kartono lubas, kurių konstrukcija montuojama ant metalinių profilių.
 2. Armstrong lubos.
  Šios lubos atrodo lyg atskiros plytelės pritvirtintos ant lubų, jos yra gaminamos iš įvairių plokščių specialiai pritaikytų luboms. Armstrong tai vienas iš populiariausių ir pigiausių plokščių gamintojų, jis neatrodys taip jaukiai, kaip gipsas, bet bus žymiai pigesnis. Toks pakabinamų lubų tipas atrodo lakoniškai ir grubiai, tad dažniausiai šias lubas pasirenka ofisui, sandėliams ir kitoms negyvenamosioms vietoms. Armstrong lubos yra tvirtinamos ant atviro profilio. Plokštės būna kvadratinės 60 cm arba stačiakampio formos 60×120 cm. Paviršius gali būti matinis, lygus arba perforuotas.
 3. Kasetės.
  Šios lubos yra ypač patvarios, lengvai montuojamos, ilgai tarnauja bei gerai atrodo. Jos yra lyg konstruktorius, surenkamos iš atskirų kasečių, gaminamos iš plieno, padengto aliuminiu arba cinku. Kasečiu paviršiaus apdaila gali būti įvairi: veidrodinė, matinė, padengta polimerais, metalizuota. Anksčiau tokios lubos, kaip ir Armstrong, buvo montuojamos tik negyvenamose patalpose, tokiose kaip ofisai arba viešbučiai. Tačiau su laiku dėl didelio pasirinkimo dangos atspalvių bei tekstūros, vis dažniau žmonės renkasi kasetes gyvenamųjų patalpų dekorui.
 4. Rack lubos.
  Kitaip dar vadinamos stelažinės lubos, jos yra labai panašios į sienų apdailą. Vėlgi, dažniausiai tokias lubas pasirenka negyvenamom patalpom, bet šiomis dienomis jos dažnos ir namuose, kuriems dizaineriai gali sukurti tikrai įdomų ir gražų sprendimą.  Tai puikus sprendimas verslo centrams, parodų salėms, muziejams, taip pat patalpoms su padidėjusiu drėgnumu, kadangi tokios lubos turi atsparumą drėgmei. Tarp juostų galima montuoti įvairius šviestuvus, tam labai gerai tiktų “TRACK” apšvietimas.

Įtempiamos lubos su "track" sistema

Įtempiamos lubos irgi pakabinamos?

Pagal daugumą šaltinių įtempiamas lubas galima būtų priskirti prie pakabinamų lubų tipo, tačiau konsultavomės su keliais lubų ekspertais kurie teigia, kad šios lubos tai yra visiškai atskira lubų kategorija ir priskirti jas prie pakabinamų lubų yra klaidinga.

Šio tipo lubos gaminamos iš PVC arba medžiaginės plėvelės, jos yra montuojamos prie aliuminio profilių kurie yra tvirtinami palei visą patalpos perimetrą. Anksčiau dažnai buvo naudojami plastikiniai profiliai, jie yra pigesni, tačiau daug prastesni. Montuojant PVC lubas papildomai naudoja šiluma, patalpa įkaitinama iki 60 laipsnių ir tokiu būdų lubos yra įrėminamos.

Įtempiamų ir pakabinamų lubų pagrindinės charakteristikos

 • Montavimas.
  Iš esmės tikrai atrodo, kad montavimo principas ir vaizdas yra panašus į pakabinamas lubas. Tačiau įtempiamų lubų montavimas yra žymiai greitesnis, 50 kvadratų lubų galima sumontuoti vos per kelias valandas. Jeigu konstrukcija arba dizainas yra sudėtingesnis (dviejų lygių lubos, žvaigždėtas dangus), tuomet montavimas gali užtrukti iki 2-3 dienų, bet vėl gi viskas priklauso nuo meistrų ir kelių žmonių brigada dirba.
 • Švara.
  Kaip jau minėjome anksčiau, montuojant gipso kartono lubas paliekama labai daug šiušklių bei dulkių, tad patalpoje, kur yra daromas remontas gyventi ar būti tikrai negalėsite. Teks laikinai pasirūpinti kita gyvenama vieta ir profesionaliomis valymo paslaugomis pasibaigus lubų montavimui. Įtempiamų lubų montavimas yra palyginus švarus, nes dauguma brigadų dirba su siurbliais, iš karto nusiurbia visas dulkes ir surenka po saves šiukšles. Prieš užsakant lubas būtinai pasiteiraukite ar įmonėje dirbantys montuotojai dirba su siurbliais, tokiu būdu išvengsite nesusipratimų ir būsite tikri, kad Jūsų patalpa išliks švari.
 • Aukštis.
  Norint sumontuoti vieno lygio įtempiamas lubas, minimalus atstumas nuo senų lubų turi būti apie 3 cm, tai reiškia, kad lubos pasidarys žemesnės 3 centimetrais, čia tuo atveju jeigu sienos ir lubos yra pakankamai lygios ir be vamzdžių. Tai yra tikrai nedaug, o jeigu dar pasirinksite blizgią tekstūrą, Jūsų kambarys vizualiai atrodys dar erdvesnis nei prieš tai. Blizgios (veidrodinės) lubos vizualiai padidina patalpą ir tikrai nesijaus, kad lubos nusileido keliais centimetrais. Su pakabinamomis lubomis situacija yra kitokia. Montuojant gipso kartono lubas būkite pasiruošę prarasti net 10-15 cm, nes tai yra minimalus reikalavimas. Jeigu Jūsų lubos yra 2,5 m ar žemesnės rekomenduojame rinktis įtempiamas lubas arba dažyti senas lubas. Plačiau apie įtempiamų lubų pliusus ir minusus galite paskaityti čia.
 • Apšvietimas.
  Tiek pakabinamos lubos tiek įtempiamos leidžia montuoti beveik bet kokį apšvietimą. Taškiniai (LED) šviestuvai, pakabinami šviestuvai, “TRACK” apšvietimas, LED juostos – visa tai ir dar daugiau įmanoma sumontuoti. Visus laidus galima paslėpti po lubomis ir jų nesimatys. Geriausiam rezultatui pasiekti pasikonsultuokite su dizaineriu arba užsakykite nemokamą inžinieriaus konsultaciją.
 • Priežiūra.
  Visų išvardintų lubų priežiūra yra panaši išskyrus “rack” lubų. Dažniausiai užtenka lubas nuvalyti su šluoste arba drėgna servetėle. Su įtempiamomis lubomis reikia būti atsargiems su aštriais daiktais, nes galima įplėšti.

Apibendrinimas

Šiame straipsnyje trumpai papasakojome apie populiariausius lubų sprendimus ir skirtumus tarp jų. Palyginus montavimo technologijas ir ypatumus bei pasikonsultavus su įvairiais ekspertais, galime teigti, kad įtempiamos lubos tai atskira lubų kategorija ir negali būti priskirta prie pakabinamų lubų. Rinkitės Jums labiausiai patikusį variantą įvertinus visus pliusus ir minusus. Tikimės, kad mūsų apžvalga bei patarimai Jums buvo naudingi ir padės apsispręsti.

Daugiau informacijos apie įtempiamas lubas suteiksime telefonu +370 621 82555


Pasidalinkite naudinga informacija su draugais: