Specialistas atvyksta kasdien 8:00–21:00 val.
Specialistas atvyksta kasdien 8:00–21:00 val.
įtempiamos lubos - pliusai ir minusai

Paskelbta 2023-10-12 kategorijoje: Aktualijos

Įtempiamos lubos – pliusai ir minusai. Ekspertų nuomonė.

Prieš pradedant remontuoti savo būstą daugumai iškila labai daug klausimų bei svarstymų: sienas dažyti ar klijuoti tapetus? Laminatas, parketas o gal vinilas? Gipsas ar įtempiamos lubos? Šiame straipsnyje padėsime Jums apsispręsti būtent dėl įtempiamų lubų, kokie gi pagrindiniai pliusai ir minusai.

Didžioji dalis vis dar bijo įtempiamų lubų, nes gąsdina sudaryti visuomenėje stereotipai dėl pavojaus sveikatai (apie tai detaliai galima paskaityti straipsnyje).

Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų, tad tik juos įvertinus galima priimti kiekvienam priimtiną sprendimą.

Led-itempiamos-lubos-svetaineje

Įtempiamų lubų pliusai

 1. Montavimo greitis
  Galite turėti lygias ir gražias lubas galite vos per keletą valandų, be dulkių. Montavimo darbų trukmė priklauso nuo patalpos ploto bei projekto sudėtingumo, tad kiekvienam objektui montavimo laikas skaičiuojamas individualiai.
 2. PVC plėvelės sandarumas.
  PVC plėvelė ne tik padidina termoizoliaciją ir garso izoliaciją, bet ir apsaugo Jūsų butą nuo kaimynų užpylimo, nes įtempiamos PVC lubos atlaiko net 100 litrų vandens ant 1 kvadratinio metro lubų. Laiku iškvietus meistrus kurie nuleis vandenį išsaugosite savo lubas ir sutaupysite pinigus remontui.
 3. Dizaino ir spalvų įvairovė.
  Įtempiamų lubų dizaino įvairovė turbūt vienas pagrindinių įtempiamų lubų pliusų. Vis dažniau dizaineriai renkasi būtent įtempiamas lubas dėl nestandartinių idėjų įgyvendinimo.  Tai gi lubos gali būti paprastos matinės, satininės arba blizgios, ypač populiarios dviejų lygių konstrukcijos didesnėse patalpose, foto spauda su pasirinktu atvaizdu, „žvaigždėtas dangus“ ir daug kitų variantų apie kuriuos plačiau papasakosime sekančiose įrašuose.
 4. Saugumas.
  Kokybiškos įtempiamos lubos nedega, nereaguoja su cheminėmis medžiagomis. Plačiau apie įtempiamų lubų įtaką sveikatai skaitykite: čia
 5. Funkcionalumas.
  • Lengvai paslėpiamos arba apeinamos įvairios ventiliacijos angos, dūmų detektoriai, signalizacijos detektoriai, vamzdžiai.
  • Galimas bet koks apšvietimo sprendimas. Įtempiamos lubos leidžia montuoti įvairias LED juostas klasikinius pakabinamus šviestuvus, įleidžiamus ir „track“ šviestuvus.
  • Galimybė padaryti termoizoliaciją arba garso izoliaciją tarp senų ir įtempiamų lubų.
 6. Ilgaamžiškumas.
  Pasirinkus patikimus tiekėjus, plėvelių galiojimo terminas neribotas, įprastai plėvelei taikoma garantija net iki 25 metų.
 7. PVC plėvelės patvarumas. 
  • Įtempiamos lubos atsparios vandens garams, puvimui, korozijai bei grybeliui, tad puikiai tiks vonios patalpoms, baseinams bei virtuvei.
  • Nesusidaro kondensatas.
  • Spalvos, faktūros, formos ir siūlių kokybės išsaugojimas visam tarnavimo laikui.
 8. Praktiškumas eksploatacijoje. 
  • Ypač lengva priežiūra, užtenka nuvalyti dulkes su minkšta šluoste.
  • Išpurvinus galima valyti šlapiomis servetėlėmis arba naudoti įvairius paviršių valiklius.
  • Lengvas bei greitas montavimas bei demontavimas, galimybė po kažkiek laiko atnaujinti dizainą.
 9. Kaina.
  Įtempiamų lubų kaina priklauso nuo daug faktorių, tokių kaip plėvelės gamintojas, lubų aukštis, apšvietimas, vieno ar dviejų lygių lubos, vamzdžių apėjimas. Tikrai įmanoma parinkti projektą pagal kiekvieno finansines galimybes.

Aptarėme pagrindinius pliusus, o dabar apžvelkime įtempiamų lubų minusus.

Įtempiamos lubos minusai

Įtempiamų lubų minusai

 1. Montavimas.
  Nėra galimybės sumontuoti įtempiamas lubas savo rankomis, reikia būtinai kreiptis į specialistus.
 2. PVC plėvelės sandarumas.
  Aukščiau kalbėjome apie plėvelės patvarumą kaip privalumą, nes įtempiamos lubos padidina termoizoliaciją ir garso izoliaciją bei apsaugo Jūsų būstą nuo užliejimo. Bet tuo pačiu plėvelė ne pilnai praleidžia orą. Tačiau yra šioje situacijoje išimtis – medžiaginės įtempiamos lubos, jos praleidžia orą bei yra laikomis ekologiškomis. Puikus pasirinkimas vaikų kambariui bei miegamajam.
 3. Plėvelės plotis.
  Jeigu patalpa yra ilgesnė negu 5 metrai neįmanoma sumontuoti besiūlių lubų. Įtempiamose lubose teks daryti siūlę arba LED juostą toje vietoje kur bus sujungiamos plėvelės.
 4. Kvapas.
  Pirmas dienas po montavimo gali jaustis nestiprus kvapas dėl plėvelės šildymo montavimo metu. Kvapas turi pilnai išsivedinti per 1-3 dienas. Jeigu praėjus savaitei kvapas liko, būtinai kreipkitės į tiekėjus, nes tikriausiai Jums buvo sumontuotos nekokybiškos įtempiamos lubos.
 5. Įtempiamų lubų „pūtimas“
  Nemažai klientų skundžiasi, kad įtempiamos lubos nėra sandarios ir jos pučiasi, tad norime paaiškinti šį reiškinį. Įtempiamos lubos tikrai gali pūstis, tačiau pagrindinė to priežastis slypi pagrindinėse lubose ir būtent jų ne sandarume. Jūs galėjote net nepastebėti, kad pagrindinėse lubose ar sienoje yra tarpai arba angos į išorę bei į gretimus kambarius. Lubų pūtimo efektas atsiranda dėl temperatūrų slėgio skirtumo tarp lauke ir patalpos. Paprasčiausias šios problemos sprendimas –  tai ventiliacinių grotelių įklijavimas.
 6. Temperatūra.
  Įtempiamos lubos gali prarasti savo pirmines savybes (elastingumą bei ilgaamžiškumą) minusinėje temperatūroje, tačiau plėvelių gamintojų charakteristikoje plėvelės temperatūrų diapazonas nurodytas nuo -30 iki +50 laipsnių.
 7. Lubų aukštis.
  Montuojant įtempiamas lubas būkite pasiruošę paaukoti šiek tiek aukščio, nes minimalus nusileidimas nuo senų lubų yra 3 cm. Montuojant nišas užuolaidoms arba dviejų lygių konstrukcijas, aukštis dar labiau nukenčia, gali tekti nuleisti lubas ir 10 cm. žemiau senų lubų. Būtinai atsižvelkite į šią informaciją, nes žemoms patalpoms gali netikti.
 8. Eilės.
  Kadangi įtempiamos lubos yra gana populiarios, gali tekti palaukti montavimo. Dažniausiai labai didelis užimtumas būna prieš Kalėdinį laikotarpį, nes daug kas nori spėti „atsinaujinti“ prieš naujus metus bei pagrindiniuose Lietuvose miestuose: Įtempiamos lubos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Tad rezervuokite laiką iš anksto.

Aptarėme pagrindinius įtempiamų lubų pliusus ir minusus, dabar paliekame Jums spręsti ar verta rinktis įtempiamas lubas.

Norite iš tiesų kokybiškų įtempiamų lubų savo namuose arba biure? Užsirašykite į nemokamą matavimą ir jau rytoj pas Jus atvyks mūsų inžinierius ir suteiks nemokamą konsultaciją.


Mūsų sertifikatai

Daugiau apie turimus sertifikatus galite rasti čia: Sertifikatai BrilliancePasidalinkite naudinga informacija su draugais: