kaip-prižiūrėti-įtempiamas-lubas

Paskelbta 2019-12-04 kategorijoje: Priežiūra

Kaip prižiūrėti įtempiamas lubas? 7 patarimai

Įtempiamos lubos yra greitai įgyvendinamas ir šiuolaikinis 21 amžiaus interjero sprendimas. Kalbant apie namų interjerą – tai labiausiai populiarėjantis namų atnaujinimo būdas. Kaip įtempiamos lubos tapo tokios populiarios? Priežastis labai paprasta – įtempiamų lubų priežiūra yra labai lengva ir nereikalauja daug pastangų. Taip pat, įtempiamos lubos paslepia visus nelygumus ir paviršiaus defektus ir tuo pačiu atrodo harmoningai bei moderniai.

Įtempiamos lubos nėraikalauja priežiūros – mitas ar tikrovė?

Tai, kad įtempiamos lubos nereikalauja priežiūros yra mitas, tačiau turi šiek tiek tikrovės. Viena vertus, įtempiamas lubas reikia prižiūrėti siekiant išsaugoti jų ilgaamžiškumą (žemiau pateikėme net 7 paprastus patarimus, kaip prižiūrėti įtempiamas lubas). Kita vertus, tokios problemos kaip dulkės – ant įtempiamų lubų neprisirenka dulkių, todėl dažnai valyti jų nereikės. Tačiau, jeigu, vis gi, pas jus butas ar namas pasižymi itin dideliu dulkių kiekiu ir ant lubų renkasi dulkės, jas galite valyti arba plauti kaip ir bet kurias įprastas lubas.

Net 7 patarimai, kaip prižiūrėti įtempiamas lubas ir džiaugtis jomis ilgai

Mūsų pateikti patarimai yra rekomendacinio pobūdžio. Kai kurie patarimai labai lengvi, o kai kurie – reikalauja šiek tiek pastangų, tačiau rezultatas kalba pats už save. Laikantis šių patarimų, kaip prižiūrėti įtempiamas lubas, galėsite užtikrinti įtempiamų lubų tarnavimo laiką ir puikią jų išvaizdą.

1. Įtempiamos lubos ne visada apsaugo nuo aštrių daiktų

Saugokite savo įtempiamas lubas nuo aštrių daiktų. Nors ir PVC plevelė yra ganėtinai atspari ir saugi nedideliam sutrenkimui, pvz, šampano kamščiui, tačiau aštrūs daiktai gali pridaryti žalos luboms. Patalpose, kur yra įtempiamos lubos, su aštriais daiktais reikia elgtis atsargiau. Tai labiau patarimas, kurį verta žinoti, o ne kasdien prisiminti, nes su aštriu daiktu pasiekti lubas yra gana sudėtinga.

2. Įtempiamas lubas nuvalykite paprasta šluoste

Jeigu įtempiamos lubos išsitepė arba pastebėjote dėmių, tai jas lengvai nuplausite paprastu šiltu vandeniu iš čiaupo sumaišytu su muilu. Dar galima naudoti langų valiklį ir, svarbu, kad lubos būtų valomos su švelnia šluoste. Jokiais būdais nenaudokite chemijos arba valiklių, kurių pH yra šarminis arba rūgštinis, nes tai gali stipriai pažeisti įtempiamas lubas.

3. Jei prireikė remonto – kreipkitės tik į specialistus

Jei įtempiamose lubose pastebėjote įtrūkimų ar įbrėžimų, tai užuot pradėję tvarkyti patys, kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie dirba su įtempiamomis lubomis. Tik jie padės geriausiai išspręsti problemą, nes lubų montavimas reikalauja žinių, kruopštumo ir darbo patirties. Į specialistus taip pat rekomenduojame kreiptis jei sugedo įtempiamų lubų apšvietimas.

4. Skersvėjis yra įtempiamų lubų priešas

Stenkitės savo lubas saugoti nuo itin dažno skersvėjo. Kadangi montuojant įtempiamas lubas yra naudojama aukšta temperatūra ir jos išsitempia būtent tada – normalų, kad nuo pernelyg didelio ar dažno skersvėjo jos gali ištrūkti iš profilio.

5. Pasirūpinkite tinkamu įtempiamų lubų apšvietimu

Įmontuotose įtempiamose lubose apšvietimui yra keliami tam tikri reikalavimai. Todėl vertėtų nesirinkti stiprios galios lampučių:

  • halogeninėms lemputės ne stipresnės nei 40-50 W
  • kaitinimo lemputės ne stipresnės nei 90-100 W

Nesilaikant šio patarimo galite deformuoti paviršių.

6. Užliejimo atveju – nepanikuokite

Jeigu jūsų įtempiamos lubos sumontuotos kokybiškai, galite būti ramūs dėl buto užliejimo, nes įprastai tokios lubos gali sulaikyti iki 100 litrų vandens. Tiesiog išjunkite elektros prietaisus, lubų šviestuvus ir laukite kol atvykę specialistai pašalins susikaupusį vandenį.

7. Neleiskite kambariui sušalti žemiau 0°C

Kambariuose, kur yra įrengtos įtempaimos lubos, reikėtų palaikyti teigiamą temperatūrą arba laikytis 0-60° laipsnių ribų. Šaltis luboms gali pakenkti, o per daug karščio irgi nėra gerai.

Taigi, įtempiamų lubų priežiūra nereikalauja laikytis ypatingos tvarkos. Užtenka atsiminti vos 7 patarimus, kaip prižiūrėti ir tūrėsit ilgai tarnaujančias lubas. Kol remontuosite kitas kambario vietas, apie įtempiamų lubų remontą net negalvosite.

 

Taip pat skaitykite:

Kaip pasirinkti įtempiamas lubas?

Neturite įtempiamų lubų? Gaukite nemokamą išmatavimą kainai sužinoti

Jeigu norite sužinoti galutinę įtempiamų lubų kainą skirta jūsų būstui – nemokamai iškvieskite mūsų inžinierį, kuris atvyks pas jus, išmatuos jūsų lubas ir pasakys tikslią kainą. Atvyksime į bet kurį Lietuvos miestą!

Matavimus atliekantis darbuotojas atsiveža medžiagų, spalvų pavyzdžių, lubų katalogą. Svarbu žinoti, kad tik mūsų specialistas teisingai išmatuos jūsų lubas ir paskaičiuos Jums tikslią kainą atsižvelgdamas į visus aspektus.


Pasidalinkite naudinga informacija su draugais:

Daugiau iš kategorijos:   Priežiūra

50€ kuponas
7% nuolaida
3% nuolaida
70€ kuponas
30€ kuponas
10% nuolaida
5% nuolaida
5% nuolaida
5 kv. m. dovanų
30€ kuponas
3% nuolaida
5 kv. m. dovanų
Išbandykite laimės ratą ir laimėkite pukius prizus!

Norėdami pradėti - įveskite savo duomenis. Nuolaida bus priskirta Jūsų telefono numeriui.

Taisyklės:

  • Kuponai galioja užsakymams virš 25 kv. m.
  • Nuolaidos taikomos medžiagoms ir darbui
  • Kodas galioja iki 2021 m. rugpjūčio 31.