Specialistas atvyksta kasdien 8:00–21:00 val.
Specialistas atvyksta kasdien 8:00–21:00 val.
įtempiamų lubų remontas, defektų šalinimas visoje Lietuvoje

Paskelbta 2020-08-31 kategorijoje: Patarimai,Sveikata

Įtempiamos lubos kenkia sveikatai – mitas ar tiesa?

Įtempiamos lubos – tai madingas, estetiškas ir praktiškas sprendimas, turintis daug privalumų, ypač norint greitai ir be rūpesčių įsirengti lubas. Be to, tokių lubų kaina yra prieinama daugumai žmonių. Bet vis dažniau ir dažniau girdime, kad ši interjero detalė turi specifinį cheminį kvapą ir netgi gali išskirti toksinus. Todėl, būtent šiame straipsnyje, mes pabandysime rasti atsakymą į klausimą, ar tiesa, kad įtempiamos lubos kenkia sveikatai.

Kas laikoma žalinga arba tarptautiniai saugos standartai

Visų pirma nepamirškime, kad gamta mus visus sukūrė skirtingus, todėl kiekvieno mūsų organizmas labai skirtingai ir nenuspėjamai gali reaguoti į visų rūšių medžiagas. Kai kurie iš mūsų, būdami kambaryje su dirbtine apdaila jaučiasi komfortiškai, kai tuo tarpu kitus gali ištikti alergijos priepuolis.  Dėl to negalima vienareikšmiškai teigti, kad tam tikra medžiaga yra pavojinga absoliučiai visiems.

Yra bendros normos, kurių reikia laikytis visiems įtempiamų lubų gamintojams bei tiekėjams. Kalba eina apie tarptautinius ISO ekologiškus standartus, kurie tvirtina, kad sveikatai niekas negresia. Todėl, prieš užsakinėdami įtempiamas lubas, pirmiausiai pasiteiraukite ar rangovas turi saugos sertifikatus. Savaime suprantama, kad tokių įmonių paslaugos gali kainuoti brangiau, palyginus su dauguma kitų įtempiamų lubų tiekėjų, tačiau tai reiškia, kad galite būti ramūs, jog neeksperimetuojate su savo ir jūsų artimųjų sveikata. Mūsų įmonės įtempiamų lubų kainą rasite čia.

Įtempiamų lubų montavimas

PVC įtempiamų lubų žala sveikatai

Dažniausiai butuose ir namuose lubos ištempiamos, naudojant plonas polivinilchlorido plėveles. Ši plėvelė yra daug pigesnė, nei audinys, ir yra labai lengvai valoma, bei gali lengvai atlaikyti aplaidžių kaimynų potvynį. Tačiau ši plėvelė turi viena ir labai svarbų trūkumą – PVC plėvelės klastotę yra labai sunku atskirti nuo kokybiško produkto. Džiugi žinia, kad vis daugiau ir daugiau gamintojų pastaruoju metu pradeda žymėti orginalias plėveles, tačiau rinkoje vis dar yra daug įmonių, kurios parduoda klastotes, kaip prancūziškas, belgiškas arba vokiškas plėveles. Todėl, visada prieš užsakant arba montuojant lubas, rekomenduojame pasidomėti dėl medžiagų kokybės ir jų kilmės.

Ką pasirinkti įmonę ar meistrą?

Dažnai atliekant apdailos darbus, mes galvojame, kad galime žymiai sutaupyti, naudodamiesi individualiai dirbančio meistro arba kelių meistrų paslaugomis. Juk šie specialistai moka mažiau mokesčių, turi mažiau sąnaudų, bei trumpesnius terminus. Iš dalies tai tiesa ir tai gundo savo kaina. Tačiau labai svarbu atsiminti, kad tik įmonės arba oficialūs įmonių atstovai dirba pagal visus saugos reikalavimus, yra apmokyti ir apdrausti. Tokie specialistai visada teikia garantiją darbams ir plėvelei, įprastai tai būna – 5 metų garantija darbams ir bent 15 metų garantiją plėvelei, tačiau kai kurie geresni gamintojai teikia ir 25 metų garantiją. Besikreipiant į įmonę – galite būti ramūs, kad ji neišnyks po kelių dienų gavusi avansą iš Jūsų, o Jūs turėsite gerai ir kokybiškai įrengtas įtempiamas lubas. Taigi – auksinė taisyklė besirenkant įtempiamų lubų rangovą – rinkitės viduriuką, bet ne pigiausią variantą.

Bekvapnios įtempiamos lubos

Kaip išsirinkti aukštos kokybės ir saugias PVC lubas

Taigi, jūs jau žinote, kaip atskirti kokybišką lubų plėvelę ir patikimą rangovą. Tačiau vis dar nėra aišku – ar lubos yra saugios. Norėdami galutinai išsiaiškinti – išnagrinėkime 3 skirtingas situacijas:

 • Po montavimo lubos arba nekvepia arba yra silpnas kvapas, kuris galutinai dingsta po poros dienų.
  Šiuo atveju galite būti ramūs, jums buvo įrengta visiškai saugi PVC plėvelė, nekelianti jokios grėsmės Jūsų sveikatai. Tereikia gerai išvėdinti patalpas – ir galite gyventi ramiai ir laimingai.
 • Po montavimo darbų kvapas (dažniausiai labai smarkus)laikosi savaitę, kartais ir dvi.
  Tokią plėvelę galima bandyti montuoti patalpose, kuriose leidžiama mažai laiko, pvz. vonios kambaryje, prieškambaryje arba tambūre. Tuo atvėju, jeigu ši plėvelė buvo įtempta miegamajame arba vaikų kambaryje, rekomenduojame bent savaitei išvykti, kol kvapas galutinai dings.
 • Po montavimo, kvapas neišnyksta daugiau nei dvi savaites, kvapas yra pakankamai stiprus, kiek saldokas.
  Akivaizdu – tai yra pats nemaloniausias ir labiausiai kenkiantis sveikatai variantas. Taip kvepia toksiškas ir nuodingas fenolis, kuris yra labai labai kenksmingas! Nedvejokite – reikalaukite meistrų pakeisti plėvelę, kitaip gali kilti rimtų sveikatos problemų.

Kas nutiks, jeigu PVC plėvelė bus nekokybiška

Nieko gero nesitikėkite – nemalonaus kvapo lubų savininkai dėl to patirs ne tik diskomfortą, tačiau taip pat kvėpuos pavojingiausiais toksinais, kurie yra ypač kenksmingi žmogaus organizmui. Polivinilochlorido plėvelės sudėtyje yra šie komponentai:

 • Fenolis
  Nenuostabu, kad fenolis yra uždraustas daugumoje valstybių. Jis sutrikdo širdies, inkstų, kepenų ir nervų sistemos veiklą. Vėžys, nevaisingumas, širdies ligos – tai gali padaryti klastingas fenolis. Bloga žinia ta, kad ši medžiaga yra labai patvari ir ilgai nesuyranti. Kiek žinoma, fenolis yra greitai pašalinamas iš organizmo, tačiau jo žalos sveikatai nėra įmanoma atkurti.
 • Kadmis
  Antros klasės pavojinga medžiaga, kuri išlieka organizme nuo 10 iki 30 metų. Šis sunkusis metalas dažniausiai nusėda kepenyse ir inkstuose – sukelia juose akmenis, neleidžia organams normaliai dirbti ir prisidėda prie vėžinių ląstelių atsiradimo. Šis kancerogenas iš dalies nusėda ir kituose organuose bei kauluose.
 • Toluenas arba fenilmetanas
  Jis priklauso angliavandeniliams, gaunamiems iš naftos. Tai stiprus dažų ir lakų tipriklis. Toluenas netirpsta vandenyje, bet labai gerai susimaišo su oru, patekdamas į plaučius, o vėliau į kraują, nuodydamas nekokybiškų lubų savininkus. Patalpų, kur buvo įrengtos tokios lubos, savininkai nuolat skundžiasi nemiga arba priešingai dideliu mieguistumu, galvos skausmais ir apetito praradimu. Toksinai paveikia inkstus, regėjimą, klausą, pablogėja atmintis. Toluenas ypač pavojingas besilaukiančioms – kūdikiams atsiranda didelė patologijų tikimybė.
 • Chloras
  Kaip ir kadmis yra II klasės pavojinga medžiaga. Net nedidelis jo kiekis gali pažeisti gleivines, žmogus pradeda karsčiuoti, atsiranda sausas kosulys, dažnas kvėpavimas. Nuolat kvėpuojant chloro garais, atsiranda depresija, plaučių ligos ir net vėžio tikimybė.

Apibendrinant – įtempiamų lubų žala sveikatai, naudojant abėjotinos kokybės plėveles, yra akivaizdi. Svarbu atsiminti, kad įtartinai žema lubų kaina – yra pirmas kenksmingų lubų signalas. Taigi, besirinkdami įtempiamų lubų rangovus, klauskite apie plėvelių sertifikatus, pasidomėkite apie gamintojus, paprašykite rekomendacijų, bei atkreipkite dėmesį į tiekėjo juridinį statusą – tik tokiu atveju įtempiamos lubos nekenks sveikatai.

Užsakinėkite kokybiškas įtempiamas lubas ir likite sveiki!


Pasidalinkite naudinga informacija su draugais: